Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

KAPITÁNKA HODONÍNSKÉHO TANGA SABINA PAVKOVÁ SE OHLÍŽÍ ZA NE ZROVNA VYDAŘENOU PŮL SEZONOU V PRVNÍ LIZE!

20.12.2023 | Jiří Štěrba

Zatím je to ze strany ligových futsalistek z jihu Moravy nic-moc. Sice se snaha hodnotí, ale na úrovni 1. ligy v Česku je to za daného stavu málo. Více se za půl sezonou ohlíží kapitánka hodonínského TANGA, SABINA PAVKOVÁ, která nám v závěru tohoto roku poskytla rozhovor.

1/ - Nejprve se ještě vrátím k soustředění České reprezentace ve futsalu, kam jsi byla nominována spolu se dvěmi spoluhráčkami z týmu TANGA (Klárou Horáčkovou a Terezou Kubicovou). Jak toto soustředění hodnotíš, co vám vlastně přineslo, jak se to dá aplikovat přímo do klubu TANGO Hodonín a jak vypadá tvá případná repre-kariéra do nejbližší budoucnosti?

„Nominace do České reprezentace beru vždy jako velkou odměnu a čest. Je to pro mě vrchol sportovní kariéry. Momentálně se připravuje na nový kvalifikační cyklus pod novým trenérem a realizačním týmem. Soustředění máme za sebou jedno a hodnotím ho velice kladně. Vedení nastavilo laťku opravdu vysoko a jsem zvědavá, jak to bude dál pokračovat. První soustředění obsahovalo osm tréninků, když ten závěrečný sloužil k modelovému utkání. Trenéři na nás kladou důraz na dodržování základů futsalu (tzn. správný postoj při bránění, rotace, signály), toto všechno se dá přenést i na jednotlivé kluby, ale základem je vůbec nějaký trénink absolvovat! Vyzdvihla bych asi komunikaci jednotlivých členů realizačního týmu s námi hráčkami, toho si moc cením. V nejbližší době nás čeká dvojutkání se Slovenskem (dokonce se utkání odehraje v Hodoníně), tak doufám, že to bude i s naším zastoupením."

2/ - Odehrály jste nedávno skvělý finálový Pohárový turnaj v rámci SFČR (Svaz futsalu ČR) na severu Moravy v Ostravě, kde jste nakonec získaly pěkné druhé místo. Jak zpětně tento turnaj hodnotíš?

„Vzhledem k situaci, kdy se ještě v sobotu večer nevědělo, jestli se turnaje zúčastníme, je pro nás umístění obrovským úspěchem. I když jsme se turnaje nemohly zúčastnit všechny, hodnotím turnaj dobře. První utkání s domácím Baníkem Ostravou jsme měly si troufám říct, více ze hry a štěstí ke vstřelení gólu. Ve druhém utkání proti brněnským Nástěnkám jsme jak již tradičně, podlehly, nicméně utkání bylo vyrovnané. Pražské Technice jsme chtěly vrátit prohru z domácího turnaje a to jsme zvládly, když soupeřky jsme porazily. O konečném pořadí jsme se utkaly, pro mě s velmi oblíbeným týmem, SK Interobal Plzeň, a to byl za nás výborně zvládnutý zápas po taktické stránce. Remíza s týmem z Plzně nám zajistila nádherné stříbrné medaile. Na závěr musím vyzvednout výkon naší brankářky Sisi (Silvie Aujeská - pozn. red.), která nás podržela a právem si nakonec odvezla sošku za nejlepší gólmanku turnaje."

3/ - Pohár je jedna věc, ale důležitým měřítkem úspěšnosti samotného klubu bývají zpravidla výsledky a hra v normální soutěži. A právě tady se v této sezoně v 1. lize TANGU vůbec nedaří. Kde vidíš ty jako kapitánka týmu hlavní příčiny dosavadních výsledků?

„Pohár je jedna věc a liga je druhá. Pohár můžu označit za úspěch, ale soutěž je pro mě zatím jedno velké zklamání. Jako jednu z hlavních příčin musím říct - nedostatečná tréninková docházka! Na tréninky chodíme, skoro vždy v totožné sestavě a navíc v malém počtu. Další věc je, že nemáme tak zkušené hráčky jako jiné týmy, které využívají bývalých (někdy ještě stále hrajících) hráček z první fotbalové ligy. Náš tým teď posílily mladé a šikovné hráčky, což je pro nás velmi důležité. Co se týče aktuálního týmu, hrajeme spolu už nějakou dobu a věřím, že jako všechno, to chce prostě čas. Máme velmi dobrý kolektiv a stojíme za sebou, i když se zrovna nedaří."

4/ - Podotýkám, že v tomto kalendářním roce jste sehráli v rámci ligových turnajů celkem sedm zápasů, ve kterých jste získaly jen jeden ligový bod s vysoce pasivním skóre 9:30. Proč se tak nadřete na gól do sítě soupeřek a naopak míváte často ve své defenzivě ne okna, ale někdy přímo i výkladní skříně?

„No, skóre a bodový zisk mluví asi za vše. Hrozně mě to mrzí, hlavně i proto, že právě dva turnaje jsme hrály doma v Hodoníně. Co se týče jednotlivých zápasů, tak na prvním turnaji v Hodoníně a v Jeseníku si nemyslím, že bychom nějak herně propadly, ale bohužel štěstí si nás nevybralo a ostatní týmy nás potrestaly z každé chyby. Na poslední domácí turnaj bych nejraději zapomněla, tam to byl doslova den otevřených dveří! S holkami jsme si k tomu něco řekly a doufám, že se toto už nikdy nestane. Mrzí mě to nejenom kvůli fanouškům, kteří nás došli podpořit, ale především kvůli vedení hodonínského TANGA, protože to jsou opravdu zlatí lidé a zaslouží si úplně jiné výsledky!"

5/ - Po Novém roce 2024 začínáte hned v sobotu 6. ledna na palubovce sportovní haly SPŠEI v Ostravě s Chlebičovem a s domácím ostravským Baníkem, o týden později 13. ledna pak cestujete do pražského Edenu, kde vás čekají Slavia Praha a devátý celek ligové tabulky, Technika Praha, která má jen o dva body více než hodonínské TANGO. Jak se tedy chcete z podpalubí ligové tabulky v roce 2024 dostat a co k tomu bude zapotřebí?

„Po posledním turnaji si musíme všichni fyzicky a mentálně odpočinout. Věřím, že od Nového roku budeme podávat jiné výsledky. Technice Praha i pražské Slavii máme co vracet, takže je to pro nás ideální, že hrajeme proti týmům, se kterými jsme se již utkaly. Ráda bych se s holkami po nějaké pauze sešla na tréninku a potrénovala na další část ligy. Doufám, že i naše zraněné hráčky doléčí své bolístky, budeme opět kompletní a v plné síle. Takže co k tomu bude zapotřebí? Tréninková docházka, zdraví, chuť hrát a bojovat, a hlavně týmovost.
 
A pokud můžu, tak tímto způsobem bych chtěla jménem FC Tanga Hodonín-ŽENY popřát všem krásné prožití Vánočních svátků a do Nového roku hlavně hodně zdraví. Na viděnou v roce 2024 na hodonínské palubovce!
(red.)

 
Aktuální články
FESTIVAL ZAHOZENÝCH TUTOVEK NA STRANĚ TANGA, RADOST Z POSTUPU NAKONEC V DOMÁCÍM TÁBOŘE!

MĚNÍN – Sportovní hala v Měníně u Brna patřila v pondělí večer futsalu, neboť se zde sehrálo semifinále krajského poháru,...

 
DRUHÁ FUTSALOVÁ LIGA MÁ ZA SEBOU SVÉ PRAVIDELNÉ GRÉMIUM. TANGO HODONÍN CESTUJE V PONDĚLÍ 10. ČERVNA DO MĚNÍNA K SEMIFINÁLE POHÁRU PROTI BRNĚNSKÉMU ATRAPSU

HODONÍN – Funkcionáři 2. futsalové ligy (skupiny Západ a Východ) se v úterý sešli napravidelném Grémiu v hotelu Tři věžičky ve...

 
HODONÍNSKÉ TANGO POSTUPUJE DO REGIONÁLNÍHO SEMIFINÁLE V POHÁRU FUTSALU V ČESKU!

HODONÍN – Po více jak měsíci se opět představili svým věrným příznivcům futsalisté z klubu FC TANGO Hodonín (2. liga – skupina...

 
SKVĚLÝ ZÁVĚR SEZONY V PODÁNÍ HODONÍNSKÉHO TANGA, KTERÉ NAKONEC SKONČILO NA DRUHÉM MÍSTĚ!
 
NE SEDM, ALE JEN ŠEST STATEČNÝCH FUTSALISTŮ TANGA HODONÍN NAPLNO U SOUPEŘE BODOVALO!
 
TOMÁŠ ŤOK SE MOHL STÁT HRDINOU SOBOTNÍHO KLÁNÍ VE FUTSALE, TUTO ROLI ALE V POSLEDNÍ SEKUNDĚ ODMÍTL!
 
HODONÍNSKÉ TANGO NAKONEC PŘESKOČILO V TABULCE OSTRAVSKÝ BANÍK A PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI 1. LIGY MU PATŘÍ OSMÉ MÍSTO!
 
TANGO ŠOKOVALO ZÁPADOČEŠKY, KTERÝM UŠTĚDŘILO NEČEKANOU PORÁŽKU NA JEJICH PALUBOVCE!
 
DALŠÍ „GALA“ PŘEDSTAVENÍ ROZHODČÍCH VE 2. FUTSALOVÉ LIZE! TANGO ZÍSKALO PO ZÁSLUZE TŘI BODY!
 
HODONÍNSKÝ FUTSALOVÝ MARATON V LIZE ŽEN PŘINESL KONEČNĚ HERNÍ POSUN U DĚVČAT Z KLUBU FC TANGO HODONÍN!
 
Utkání
Muži A | sobota 10.02.2024, 19:00
15. kolo
2:4
Amor-Kloboučky - FC Tango "A"
 
Muži A | sobota 17.02.2024, 20:30
16. kolo
4:4
FC Tango "A" - Jeseník
 
Muži A | sobota 24.02.2024, 20:00
17. kolo
2:3
H.Brod - FC Tango "A"
 
Muži A | pátek 01.03.2024, 20:30
18. kolo
FC Tango "A" - FC ATRAPS
 
 

© eSports s.r.o. & FC Tango Hodonín - kontakt: tangohodonin@gmail.com RSS