Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U KULATÉHO STOLU JSEM DĚLAL ROZHOVOR S DVOJICÍ FUNKCIONÁŘŮ KLUBU FC TANGO HODONÍN

11.10.2021 | Jiří Štěrba

HODONÍN – Dali jsme si scuka ve městě Hodonín, kde sídlí futsalový klub s názvem FC TANGO HODONÍN a na pozvání kývli dva nejvyšší muži tohoto klubu, tedy předseda JIŘÍ „JURA“ ŠTĚRBA a místopředseda MIROSLAV „BARY“ BARTYZAL, takže nakonec vznikl zajímavý dvojrozhovor, což můžete sami posoudit!

Jak vypadala situace v klubu před několika měsíci a kdy vlastně pro vás začala samotná sezona, pokud se to tak dá vůbec specifikovat?

 J. Š. Sezona se rozběhla vlastně až naším turnajem, který pravidelně pořádáme v Hodoníně, což ale letos nebylo možné, neboť hodonínská sportovní hala TEZA byla poničena červnovým tornádem. Letos jsme tudíž vzali za vděk možnost uspořádat turnaj mimořádně v Brně-Modřicích. Ten turnaj byl z mého pohledu opět na dobré úrovni za účasti osmi týmů a naše mužstvo tam uspělo. Byli jsme nakonec celkově na druhém místě, když jsme prohráli nešťastně ve finále s rakouským týmem, za který hráli i čtyři ex-ligoví borci z bratislavského Slovmaticu, takže to byl silný tým. Radost mám z výhry nad ligovými Žabínskými Vlky v poměru 2:1 a celkově hodnotím turnaj velmi pozitivně!

 M. B.: Od té doby jsme se sešli vlastně až v září, kdy jsme hráli semifinále a finále krajského kola poháru JmKraje a tady v nové hale v Brně-Modřicích jsme zvládli dva soupeře z naší druholigové skupiny: porazili jsme jak Atraps Brno-Modřice, tak i Amor Kloboučky Vyškov, takže tímto jsme si vybojovali postup do finálové části krajského kola. Zde jsme mile překvapili, když jsme porazili ligové celky z Brna – Žabínské Vlky 5:1 a Helas 5:2, když ve druhém utkání to byla z naší strany ve druhém poločase jasná dominance.

 * Takže pohár se bude zřejmě dobře hodnotit!

 J. Š.: Určitě, je to úspěch porazit dva ligové týmy, přičemž já osobně si nepamatuji, kdy jsme dokázali naposledy porazit! Naše vystoupení mělo kvalitu, což ocenili i funkcionáři z brněnských klubů, a to nás samozřejmě těší!

 * Jaké budou změny v hráčském kádru? Kdo „A“ tým mužů opustil, kdo naopak přichází jako posila druholigisty?

 J. Š.: Do Helasu Brno odešli Bohumír Doubravský a Milan Svoboda, k Žabínským Vlkům se přesunuli Čeněk Cenek a Jan Hromek, je škoda, že na futsal zřejmě již definitivně rezignoval Patrik Levčík. Já osobně si vážím, že v týmu zůstává střelec Tomáš Ťok i přes zajímavé nabídky z první ligy a Roman Sopůšek, což by měli být těmi tahouny našeho týmu. Druhý gólman Vít Soukup odchází studovat do Olomouce, takže jsem rád, že znovu sportovní náčiní oprášil brankář Karel Hanzlík, který se po delší době vrací na palubovku.

 * Mám informaci, že „B“ jste definitivně zrušili. Jaké je tedy skutečnost?

 J. Š.: Nad tím jsme v klubu dlouho uvažovali, nakonec ale padlo zřejmě správné rozhodnutí, aby se béčko zrušilo. Jsem přesvědčený, že čas ukáže, že se jednalo o správnou volbu. My totiž v současné době bychom dva týmy nedali v žádném případě dohromady, i když paradoxně máme stále na soupisce 39 futsalistů!!! Ale je moderní se stále na něco vymlouvat, což byl i případ v našem klubu, takže jsme řekli, A DOST! Přitom jsem často slyšel kritické hlasy na naši adresu, že stále upřednostňujeme jen hráče z Brna, ale právě třeba ti chodili pravidelně na tréninky a nebyli s nimi žádné problémy. Stále si myslím, že blízká budoucnost nám ukáže, že se jednalo o správné rozhodnutí!

 *Kolik tedy má v současné době TANGO družstev?

 M. B.: K tomu bych chtěl říct něco já, protože se nepodařilo na Výboru v Praze dosáhnout a prosadit prodloužení věkové hranice u týmu U-17, takže pro nedostatek hráčů v této kategorii tak budeme mít jen juniorku, tedy tým U-19.

 J. Š.: Kromě „A“ týmu budeme tedy mít i juniorku a tým žen, který bude hrát první futsalovou ligu. Možná by stálo za to říct, kdo bude u těchto týmů jako funkcionář: tak u mužů bude koučem Mira Bartyzal, jako vedoucí mužstva to bude moje maličkost, u juniorky svěříme trénování bratrům Jánošům, kde máme předběžný souhlas obou, pouze je trochu problém v případě Marka, který pracuje v Německu, ale to se snad v brzké době vyřeší a ženy povede Jiří Jílek, jako vedoucí družstva mu bude po ruce Mira Bartyzal.

 * Bavili jste se o možném postupu do 1. ligy, nebo toto není na pořadu dne?

 M. B.: O postupu do první ligy jsme se nebavili u nás v klubu, protože jako člen VV v Praze vím, co se pravidelně tady projednává. Je tendence nejvyšší soutěž zprofesionalizovat, ale v klubu si myslíme, že to je pouze nějaké zbožné přání, které je v současné době hodně vzdálené realitě. Toto vše je o penězích a těch v této době není zrovna dostatek. Severní Morava se k tomu staví hodně skepticky, navíc někteří funkcionáři z tohoto regionu si v podstatě dělají takovou komínovou soutěž, kdy obrazně jezdí jen kolem komínů, nesouhlasí s rozhodčími, delegáty a chtěli by hrát druhou ligu jen jednokolově, to je určitě postavené tak trochu na hlavu! Má být ještě jednání regionální komise, která si k tomu také něco řekne, takže zatím je to vše otevřené.

 J. Š.: Já ještě k tomu možnému postupu do první ligy: Myslím si, že to je předčasně k řešení, ale zase výkon našich borců proti dvěma ligovým týmům nám ukázal, že bychom se v nejvyšší soutěži nemuseli ztratit. Teď je to ale o tom, co bychom hráli – pokud by to byl jen boj o záchranu, do Plzně bychom jeli pro „osmičku“ a pak více jak 350 kilometrů cesta nazpátek domů, no nic-moc pro mančaft a celý realizační tým. Narvali bychom tam jenom peníze a nic z toho, takže nevím!? My na doplnění kádru třeba cizinci peníze nemáme a jsme v podstatě rádi, že po letech se do týmu postupně zapracovávají kluci z Hodonína a nejbližšího okolí. Jinak od další sezony (2022-23) již má být celá 1. liga zcela profesionální, to znamená, že s každým hráčem musí daný klub v této soutěži uzavřít řádnou profesionální smlouvu! To fakt si teď vůbec nedokážu představit, jak to bude v reálu vlastně celé fungovat!

 Oběma zpovídaným děkuji za množství nových poznatků a informací a přeji jim hodně úspěchů v jejich sportovním „zápolení“!


POZVÁNKA NA OSMIFINÁLE POHÁRU SFČR PRO ROK 2021!

 

FC TANGO HODONÍN NASTOUPÍ JIŽ ZÍTRA, TEDY V ÚTERÝ 12. ŘÍJNA 2021, DOMA V HALE TEZA K ZÁPASU PROTI LIGOVÉMU TÝMU SK DYNAMO PCO ČESKÉ BUDĚJOVICE.

HRAJE SE OD 20:30 HODIN!!!

PŘIJĎTE POVZBUDIT NAŠE FUTSALISTY V BOJI O POSTUP DO DALŠÍHO KOLA.

 
Aktuální články
DVĚ LEKCE FUTSALU OD VELKÝCH ČESKÝCH TÝMŮ!

Ve druhém kole 1. ligy futsalu žen cestovalo v nedělních ranních hodinách hodonínské TANGO do pražské čtvrti Řepy v Praze 17,...

 
ŠPIČKOVÁ FUTSALOVÁ PODÍVANÁ S LEPŠÍM KONCEM PRO TANGO!

Přiznám se, že již dlouho jsem neviděl takovou kvalitní sportovní podívanou, kterou nabídl fanouškům futsalu jeden ze zápasů 8....

 
NA ÚVOD VÝHRA A PORÁŽKA! V DALŠÍM KOLE SE ŽENY TANGA PŘEDSTAVÍ O NÁSLEDUJÍCÍ NEDĚLI V PRAZE-ŘEPÍCH

Po letní přestávce odstartovala o minulém víkendu 1. liga žen ve futsalu, kde startuje celkem osm týmů z Čech, Moravy a Slezska. Jih Moravy...

 
HODNĚ TVRDÉ K.O. PRO HODONÍNSKÉ TANGO!
 
SKVĚLÝ VÝKON HODONÍNSKÉHO TANGA V KRAJI VYSOČINA NA ŘECE SÁZAVĚ V HAVLBRODĚ!
 
PO JASNÉ PŘEVAZE NAKONEC CHUDOBNÁ VÝHRA HODONÍNSKÉHO TANGA!
 
DRAMA AŽ DO POSLEDNÍ SEKUNDY. PRVNÍ BOD MODŘIC V TOMTO ROČNÍKU!
 
SKVĚLÉ FUTSALOVÉ PŘEDSTAVENÍ HODONÍNSKÉHO TANGA NA SEVERU MORAVY!
 
U VÍTĚZŮ KRALOVAL STŘELEC PĚTI PŘESNÝCH ZÁSAHŮ!
 
TANGO ZTRATILO ZCELA ZBYTEČNĚ TŘI DRUHOLIGOVÉ BODY!
 
Utkání
Muži A | pátek 18.11.2022, 20:30
7. kolo
1:8
FC Tango "A" - Ž. Vlci
 
Muži A | pátek 25.11.2022, 20:30
8. kolo
7:5
FC Tango "A" - Baník
 
Muži A | sobota 03.12.2022, 19:00
9. kolo
VS.
Amor-Kloboučky - FC Tango "A"
 
Muži A | pátek 09.12.2022, 20:30
10. kolo
VS.
FC Tango "A" - Jeseník
 
 
© eSports s.r.o. & FC Tango Hodonín - kontakt: tangohodonin@gmail.com RSS